oferta

alima-pack

TWÓJ PARTNER W TECHNOLOGII WAŻENIA, PAKOWANIA PRODUKTÓW SYPKICH, ZAMYKANIA WORKÓW
I PALETYZOWANIA.
Kompleksowe rozwiązania od projektu do wykonawstwa.

PARTNER FISCHBEIN i TMI,
PARTNER KUKA, CZŁONEK ALIMA GROUP

Paletyzatory i owijarki palet

W naszej ofercie znaleźć można całą gamę systemów paletyzacji służących do automatycznego układania opakowań z produktem a także systemów zabezpieczania ładunków

Systemy paletyzujące  podzielić można na trzy podstawowe grupy:

  • wysokopoziomowe  paletyzatory płytowe lub wyposażone w chwytak.  Te pierwsze- płytowe  grupują worki za pomocą specjalnych  bocznych płytach, układając je na  płycie z tworzywa, a następnie zsuwają je na podniesioną paletę lub na ułożona wcześniej warstwę. W wersji  z chwytakiem worki w danej warstwie układane są za pomocą chwytaka i również kolejno zsuwane na paletę lub ułożoną uprzednio na niej warstwę worków.
  • paletyzatory kartezjańskie - maszyny z chwytakiem, sterowane w układzie kartezjańskim i układające worki bezpośrednio na palecie. Znajdują  zastosowanie wszędzie tam, gdzie przestrzeń operacyjna jest silnie ograniczona. Dla zaspokojenia indywidualnych potrzeb klientów, TMI umożliwia dobór chwytaka specjalnie do kształtu worka oraz pożądanego sposobu ułożenia produktu na palecie.
  • roboty paletyzujące to urządzenia o wysokiej dokładności, które bez ograniczeń paletyzują opakowania o różnorodnych formach i wielkościach. Tego typu maszyny paletyzujące wykorzystywane są w przemyśle do układania zarówno worków, jak i opakowań o innych kształtach: wiader, beczek, płyt, czy pudeł. Ponadto roboty nie potrzebują dużej ilości przestrzeni roboczej do pracy i mogą odbierać produkt z kilku linii jednocześnie, a odpowiednio zaprogramowane pobiorą również pustą paletę z magazynku.
  • roboczej do pracy i mogą odbierać produkt z kilku linii jednocześnie, a odpowiednio zaprogramowane pobiorą również pustą paletę z magazynku.