oferta

alima-pack

TWÓJ PARTNER W TECHNOLOGII WAŻENIA, PAKOWANIA PRODUKTÓW SYPKICH, ZAMYKANIA WORKÓW
I PALETYZOWANIA.
Kompleksowe rozwiązania od projektu do wykonawstwa.

PARTNER FISCHBEIN i TMI,
PARTNER KUKA, CZŁONEK ALIMA GROUP

LINIE WAŻACO-PAKUJĄCE

Linie ważąco-pakujące oferowane przez naszą firmę  dostosowane są do indywidualnych wymagań klienta i specyfiki pakowanego produktu. Dostępne są w różnych wariantach poziomu automatyzacji – od obsługiwanych ręcznie, poprzez półautomaty do w pełni automatycznych , bezobsługowych linii. Modułowość urządzeń pozwala na dowolne konfiguracje sprzętu.

Użyte do produkcji maszyn podzespoły są na najwyższym światowym poziomie jakościowym i technologicznym.

TRWAŁOŚĆ I BEZAWARYJNOŚĆ, NAWET W TRUDNYCH WARUNKACH PRACY TO GŁÓWNE ATUTY NASZYCH LINII

W zależności od:

  • żądanej wydajności – linie ważąco-pakujące mogą być wyposażone w dowolny system ważenia (brutto, netto)
  • charakterystyki pakowanego produktu – w wagopakowaczkach stosuje się odpowiedni system podawania produktu (ślimakowy, taśmowy, pneumatyczny, grawitacyjny)
  • stosowanych worków czy też folii - w kompletacji linii wykorzystuje się odpowiednie pakowaczki, w tym do worków otwartych, wentylowych, folii płaskiej czy folii z rękawa.
  • żądanego stopnia automatyzacji – można zastosować pakowaczki automatyczne, w których maszyna podaje worki na ustnik wagi lub półautomatyczne, gdzie operacje te wykonuje operator.
  • żądanego sposobu zamknięcia worka, jeśli taki jest wymagany – w liniach wykorzystuje się zaszywarki, zgrzewarki lub zaklejarki

Linie ważąco-pakujące mogą być uzupełnione o  urządzenia peryferyjne, jak wagi kontrolne, detektory, zbiorniki, przenośniki, etykieciarki i drukarki.