oferta

alima-pack

TWÓJ PARTNER W TECHNOLOGII WAŻENIA, PAKOWANIA PRODUKTÓW SYPKICH, ZAMYKANIA WORKÓW
I PALETYZOWANIA.
Kompleksowe rozwiązania od projektu do wykonawstwa.

PARTNER FISCHBEIN i TMI,
PARTNER KUKA, CZŁONEK ALIMA GROUP

POZIOMY AUTOMAT PAKUJĄCY HFFS (HORIZONTAL FORM FILL SEAL) MODEL: ILERBAG H, TMI

Sposób działania:

Automat pakujący Ilerbag H pobiera materiał do produkcji worków z roli (bobiny) z nawinietym rękawem wyposażonym w zakładki boczne. Rola umieszczona jest z tyłu pakowaczki. System posiada siłownik hydrauliczny ze zdalnym sterowaniem umożliwiającym łatwe przygotowanie i wycentrowanie bobiny. Rękaw folii nawinięty na rolę odwijany jest do stacji formującej. Tam, worki są cięte i zgrzewane u dołu. Długość worków określona jest wcześniejszymi nastawami w zależności od tego, czy są to worki dla ładunków 25 kg, lub 50 kg. Na dole znajduje się urządzenie chłodzące linię zgrzewu tuż przed napełnieniem produktem. Tak przygotowane opakowanie otwarte przenoszone jest do stacji pakowania za pomocą chwytaków bocznych umieszczonych na ramionach pochyłych. Większość mechanizmów urządzenia znajduje się w górnej części maszyny co pozwala zmniejszyć szkodliwy wpływ produktu na nie (szczególnie ważne w przypadku produktów agresywnych). Kiedy worek zostanie umieszczony na ustniku napełniającym, następuje wyładunek produktu z urządzenia wagowego. W tym samym czasie urządzenie podbijające worek od spodu (wyposażone w pochyły przenośnik taśmowy) rozprowadza produkt dokładnie wewnątrz opakowania. Pozwala to na zwiększenie stopnia wypełnienia worka ułatwiając dalszą paletyzację.

Po zapakowaniu produktu w worku, jest on przesuwany do stacji zgrzewania za pomocą kolejnego zestawu chwytaków zsynchronizowanych z przenośnikiem pod workiem, by nie zniekształcić świeżo wykonanego zamknięcia.

Urządzenie generujące nadmuch powietrza służy do oczyszczenia strefy zgrzewu, zapobiegając tym samym jego zanieczyszczeniu i w efekcie - osłabieniu. Worki transportowane z maszyny Ilerbag H są w orientacji pionowej, oparte jeden o drugi, by zapewnić dodatkowy czas na ochłodzenie górnego zgrzewu.

Główne zalety pakowania za pomocą automatu HFFS model ILERBAG TMI:
  • maksymalny poziom automatyzacji i solidności. Ilerbag daje maksymalną pewność procesu workowania dzięki kontroli cyklu formowania, napełniania i zgrzewania. Worek jest przez cały proces podtrzymywany za pomocą szczypiec bocznych na ramionach pochyłych. 
  • doskonały kształt worków wypełnionych produktem. Uformowanie uprzednie zakładki i wykonanie zgrzewu narożnika skutkuje doskonale wypełnionym workiem o kształtach zbliżonych do prostopadłościanu (narożniki są prostokątne, ponieważ produkt nie może się w nich znajdować), dzięki czemu ich stabilność jest odpowiednia, a transport pewniejszy.
  • dwa zgrzewy na worek. Zminimalizowane ryzyko otwarcia zgrzewu w skutek zanieczyszczenia. 
  • oszczędności w kosztach opakowania dzięki wykonywaniu worków przez maszynę pakującą. 
  • kompaktowość linii workującej – minimalizacja przestrzeni zajmowanej przez urządzenie. 
  • najnowsza technologia na rynku jeśli chodzi o zgrzewanie – system ROPEX.

Plik do pobrania 1

Plik do pobrania 2

Plik do pobrania 3

Plik do pobrania 4