oferta

alima-pack

TWÓJ PARTNER W TECHNOLOGII WAŻENIA, PAKOWANIA PRODUKTÓW SYPKICH, ZAMYKANIA WORKÓW
I PALETYZOWANIA.
Kompleksowe rozwiązania od projektu do wykonawstwa.

PARTNER FISCHBEIN i TMI,
PARTNER KUKA, CZŁONEK ALIMA GROUP

Czyli automatyzacja produkcji
 xxxxx1
Od ponad 20 lat jako ALIMA PACK jesteśmy obecni w branży pakowania przemysłowego. Doświadczenie, które zdobyliśmy sprzedając ponad 2000 maszyn do najróżniejszych branż z przemysłu i rolnictwa umożliwiło nam dostrzeżenie jak bardzo, z roku na rok, zmieniają się trendy w każdym segmencie rynku. Dynamiczny rozwój oraz coraz większe zapotrzebowanie konsumentów poniekąd zmusza przedsiębiorców i rolników do stopniowego zwiększania wydajności produkcji gdzie czynnik ludzki coraz częściej i chętniej zastępowany jest przez automaty, roboty oraz szeroko pojętą automatyzację.
Nie ma co się oszukiwać - wysoko już zawieszona poprzeczka nadal wędruje ku górze. Na dzień dzisiejszy rozwiązania technologiczne w procesie produkcji oraz systemy pakowania i paletyzacji bez problemu współpracują z człowiekiem czy też tworzą doskonale działającą hybrydę. Dotarliśmy do momentu, w którym to maszyny tworzą standardy i narzucają trendy w produkcji XXI wieku, podnosząc wydajność i funkcjonalność, zachowując przy tym wyśrubowane normy higieny. Nieustannie producenci maszyn zwiększają ich dynamikę, precyzję i niezawodność aby zapewnić jak najlepszą jakość produktu dla odbiorcy jak i dla producenta zmniejszając straty wynikające z przestojów, zwiększając renomę produktu z racji jego wysokiej jakości i powtarzalności.
Innowacje wprowadzane w technologiach produkcyjnych od zawsze były kluczowe w uzyskiwaniu lepszego produktu finalnego. Najczęściej mają one wpływ także na sam produkt, nie tylko wygląd ale również smak, zapach czy kolor co w efekcie przekłada się na zadowolenie odbiorcy a dalej na cenę i rozpoznawalność na rynku. To, czego w ostatnich latach staliśmy się świadkami, jeszcze kilkanaście lat temu oscylowało gdzieś w świecie fantastyki. Świat automatyki, gdzie elektronika użytkowa dąży do bliskiej i niczym niezakłóconej współpracy człowieka z komputerem, mogliśmy oglądać w filmach i serialach science fiction.
paletyzator1
Wprowadzanie innowacji staję się powoli koniecznością, niezbędnym działaniem aby nadążyć za stale rosnącym popytem i wymaganiami rynku. Usprawnienie procesów produkcyjnych i organizacyjnych, zwiększanie rentowności czy nawet doskonalenie wizerunku produktu aby wyróżnić go spośród innych to teraz chleb powszedni. Nieustające przeobrażenia na rynku dóbr konsumpcyjnych, nowe techniki sprzedaży i promocji, coraz bardziej kreatywny marketing czy w końcu oczekiwania producentów i konsumentów powodują, że przemysł ciągle się zmienia. Potrzeba wprowadzania innowacji stymulowana jest już od poziomu konsumenta, którego apetyt nieustannie rośnie.
panorama2
Spójrzmy na rynek oczami producenta żywności. Wprowadzanie nowych technologii ma tutaj bardzo duże znaczenie, ponieważ oznacza możliwość ciągłego doskonalenia i usprawniania produkcji. Gwarantują one odpowiedni okres przydatności do spożycia produktu oraz minimalizują straty surowców, przy jednoczesnym wdrożeniu systemu przetwarzania danych, który pozwala wypracować strategię produkcji i zapewnić przejrzystość, analizę czy kontrolę całego procesu. W efekcie wzrasta wydajność, jakość i dochodowość przedsiębiorstwa.
smolice edt
Jest to idealny przykład, ponieważ automatyka w przemyśle spożywczym to klucz do sukcesu. Przydatnym tutaj będzie system przetwarzania danych, który pozwoli na odpowiednią dynamikę przy odpowiadaniu na wymagania rynku ale także zapewnienie zgodności z przepisami, zapewnienie świeżości i okresu trwałości produktów czy redukcja odpadów i redukcja przestojów. 
Zespół ALIMA PACK wyciąga pomocną dłoń do każdego, kto chce zautomatyzować proces produkcji od procesu pakowania produktu po jego paletyzacje, do każdego kto chce zwiększyć wydajność produkcji oraz zoptymalizować jej koszty. Nasz doświadczony zespół inżynierów dostosuje projekt do indywidualnych potrzeb klienta, tak aby uzyskać szczelnie, estetycznie i właściwie zapakowany produkt oraz stabilnie i pewnie załadowaną paletę przy jak najmniejszym możliwym koszcie. Naszym celem jest usprawnianie przemysłu oraz uświadamianie jak istotną rolę w XXI wieku odgrywa automatyzacja. 
IMG 3795 a
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY