oferta

alima-pack

TWÓJ PARTNER W TECHNOLOGII WAŻENIA, PAKOWANIA PRODUKTÓW SYPKICH, ZAMYKANIA WORKÓW
I PALETYZOWANIA.
Kompleksowe rozwiązania od projektu do wykonawstwa.

PARTNER FISCHBEIN i TMI,
PARTNER KUKA, CZŁONEK ALIMA GROUP

Z zachodu europy na cały świat.

TMI – Z ZACHODU EUROPY NA CAŁY ŚWIAT

TECNICAS MECANICAS ILERDENSES, Sl. ( TMI ) zostało założone w mieście Lleida ( Hiszpania ) w roku 2000-nym przez dwóch partnerów, Manuela Padulles i Xaviera Arderiu; dwóch ekspertów projektujących maszyny przemysłowe które stworzone zostały przy użyciu całej wiedzy technicznej zgromadzonej przez ponad trzy dekady doświadczenia w branży.

Firma zaczęła budować maszyny do paletyzacji, ale w ciągu kilku lat, rozszerzyła produkcje o dozowanie i pakowanie produktów. Aktualnie, projektuje i tworzy kompletne linie sprawdzające się w każdym elemencie łańcucha pakowania przemysłowego. W programie produkcji TMI są maszyny automatyczne, półautomatyczne, wagi kontrolne, systemy zamykania, maszyny paletyzujące i zabezpieczenie ładunku na palecie. Dodatkowo linie mogą zawierać system informatyczny kontrolujący identyfikację, który sprawia że możliwa jest centralizacja procesów oraz monitorowanie danych na wszystkich urządzeniach.

Przez swoje 16 lat istnienia, TMI przekształciło się z małej firmy, aby stać się spółką o średniej wielkości zatrudniającą 83 pracowników. Przedsiębiorstwo w 2015 roku przekroczyło poziom 10 mln€ obrotu rocznego. Jego model biznesowy pozwolił na utrzymanie stałego wzrostu w ubiegłych latach. TMI był w stanie wyróżnić się spośród konkurencji szukając rozwiązania, które pozwala mu wyznaczać trendy na różnych rynkach, w różnych sektorach oraz w tym samym czasie, być sprzedawanym poprzez dystrybutorów.

siedziba TMI

Z PASJI DO INNOWACJI

Jeśli jest coś co charakteryzuje TMI, to jest to stałe wprowadzanie innowacji w swoich produktach. Maszyny które produkują, poprzez wdrażanie nowych technologii, ciągle się ewoluują. Dowodem na to jest przeznaczanie przez TMI 8% obrotu rocznego na Dział Badań i Rozwoju.  W firmie pracują ludzie, którzy posiadają odpowiednio zaawansowaną wiedzę techniczną wymaganą do tak wyspecjalizowanych maszyn i instalacji. Pracownicy TMI są wysoko kwalifikowanymi specjalistami a ich celem jest zdobywanie doświadczenia i podążanie za perfekcją w każdym detalu, co sprawia że z każdą zbudowaną maszyną zyskują coraz większą precyzję i wydajność.

TMI przede wszystkim koncentruje się na 5 zróżnicowanych sektorach przemysłowych, każdy z innymi wymaganiami oraz kryteriami produkcji ( rolno-spożywczy, górnictwo i budownictwo, chemia i petrochemia, recykling ) Z tego powodu firmowe portfolio w ostatniej dekadzie zwiększyło się 8-krotnie.

Oto główne produkty TMI:

 • Automatyczne oraz połautomatyczne pakowaczki do worków „open mouth” oraz do worków wentylowych
 • Automaty pakujące FFS poziome i pionowe
 • Pakowaczki do worków BIG-BAG
 • Dynamiczny system ważenia na taśmie
 • Wysokopoziomowe paletyzatory płytowe
 • Wysokopoziomowe paletyzatory wyposażone w chwytak
 • Paletyzatory kartezjańskie
 • Roboty paletyzujące
 • Owijarka ze stołem obrotowym oraz nakładaniem górnej warstwy
 • Specjalne rozwiązania dla pakowania przemysłowego

 linia

Jeśli mówimy o konkurencji, to TMI znalazł swój segment rynku świadomy istnienia innych dostawców linii produkcyjnych, w większości skoncentrowanych w konkretnej technolgii np. w workach open mouth, czy FFS. Są też inne przedsiębiorstwa, które oferują kompletne linie produkcyjne, których nie są producentem ale nabyli prawa do spółek, które się tym zajmują aby rozszerzyć swoją działalność. W tym wypadku komunikacja między maszynami jest bardziej złożona, ponieważ system operacyjny pochodzi od różnych spółek

OBECNI NA 5-CIU KONTYNENTACH

Przedsiębiorstwo opiera rozszerzanie swojej działalności międzynarodowej na łańcuchu dystrybutorów. TMI nie szuka finalnego klienta czy klienta przemysłowego, ale wymaga tego od specjalistów ze wskazanego rynku działających jako dystrybutorzy. Ten model biznesowy pozwala mu zaistnieć na całym świecie. Dodatkowo, system ten buduje zaufanie od klienta który może zwrócić się bezpośrednio do najbliższego dystrybutora.

TMI posiada sieć dystrybutorów w 35 państwach. Obecnie na export przeznaczone jest 70% produkcji a w następnych latach celem jest kontynuacja rozszerzania działalności o kolejne światowe rynki.


 wwide

TMI – SZYBKA AUTOMATYCZNA PAKOWACZKA DLA WORKÓW TKANYCH

Tkane worki polipropylenowe (WPP) z powodu swojej budowy potrzebują specjalnego, niezawodnego systemu, który poprowadzi je przez cały proces pakowania ( przede wszystkim kiedy wymagana jest wysoka wydajność ) – zaczynając od pobrania pustego worka na jego zamknięciu kończąc. Maszyny przygotowane do obsługi zwykłych  worków lub tylko dostosowane do worków WPP nie są w stanie sobie z nimi poradzić.

Kierując się tymi wytycznymi oraz specyficznymi właściwościami worków polipropylenowych, TMI stworzył nową maszynę, która znakomicie radzi sobie z postawionym przed nią zadaniem.

Pakowaczka „ILERSAC W” dostarcza klientowi następujące korzyści:

 • Pełna automatyzacja dla wysokiej wydajności produkcji
 • Szybki i elastyczny czas przezbrajania maszyny
 • Niezależny system pakowania, dostosowany do prędkości pracy
 • Prosty dostęp w celu konserwacji oraz czyszczenia
 • Wszechstronność obsługi zarówno worków z boczną zakładką jak i płaskich worków, bez ingerencji operatora
 • Małe zapotrzebowanie na miejsce, uwzględniając nawet maszyny do zaszywania worków w obrębie ramy głównej
 • Zredukowany rozmiar ułatwia czyszczenie, umożliwia zamontowanie pod maszyną systemu odzyskiwania produktu, może być wykorzystywany w przemyśle spożywczym
 • Specjalne wersje ATEX oraz przeciwkorozyjne wg. zapotrzebowania